Yatay, düşey veya değişen yüzeyler etrafında dönen kalıplar içine erimiş metal ve alaşımları dökmek suretiyle yapılan döküme “savurma döküm” adı verilir. Merkezkaç kuvvetinin oluşturduğu basınç ile metalin kalıp cidarlarına homojen bir şekilde dağılması ve parçanın şeklini alması sağlanır. Bu yöntem ile parça yüzeyinin gözeneksiz, temiz ve ince taneli bir yapıya kavuşması sağlanır. Dökme demir ve çelikte savurma döküm sırasında hafif olan mangan sülfür ayrılır ve santrifüj döküm işlemi gerçekleşmiş olur. En çok uygulanan döküm yöntemleri arasında yer alan santrifüj döküm, üç şekilde uygulanabilmektedir:


•    Yatay eksenli santrifüj döküm
•    Dikey eksenli santrifüj döküm
•    Eğik eksenli santrifüj döküm


En çok uygulanan döküm yöntemlerinden biri olan santrifüj döküm; üretimde ve endüstri alanında en çok yapılan uygulamalardan biridir. Santrifüj döküm konusunda her zaman işinin ehli bir firma ile çalışmak ve bu firmalar ile iş yapmak önemlidir. Santrifüj döküm yöntemleri ile ortaya konan ürünler gerek sağlamlıkları gerek dayanıklılıkları ile her zaman ön plana çıkmaktadır. Santrifüj döküm yapan firmalar arasında her zaman sunduğu kaliteli hizmet ve benzersiz iş anlayışı ile ön plana çıkan Özmer Metal olarak tüm müşterilerimize en kaliteli santrifüj döküm hizmetini sunmaktan gurur duyuyoruz.

Eğer siz de santrifüj döküm konusunda en iyi hizmeti almak istiyorsanız o zaman ilk tercihiniz her zaman Özmer Metal olmalıdır. Eğer siz de santrifüj döküm konusunda firmamızdan destek almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçerek santrifüj döküm hizmeti alabilirsiniz.