Döküm teknikleri arasında yer almakta olan sürekli döküm, dolu veya içi boş uzun parçaların elde edilmesi için uygulanan bir yöntemdir. Endüstri ve sanayi uygulamaları alanında sıklıkla kullanılan sürekli döküm yöntemi, sıvı madenin su ile soğutulan bir kalıp içinden geçirilerek katı hale dönüşmesini sağlayan bir yöntemdir. Sürekli olarak akan maden kalıbın biçimini alır ve katılaşır. Bu yönteme sürekli döküm adı verilmektedir ve genellikle yukarıda da belirttiğimiz üzere dolu veya içi boş uzun parçaların elde edilmesinde kullanılır. Bu yöntem ile dökülen parçaların bazıları, potaya alınan sıvı maden miktarına göre sınırlanır ve buna da yarı sürekli döküm adı verilmektedir. Bazı uygulamalarda ise hafif alaşımlar söz konusu olduğunda sonsuz boylarda parçaların dökümü yapılır ve buna tam devamlı döküm adı verilir.


Sürekli döküm yöntemi otomatik bir işlem olarak karşımıza çıkmakta ve döküm ürünlerinde en iyi kalitede üretimin yapılmasını sağlamak amacıyla her zaman işinin ehli firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu noktada kontrol altına alınması gereken parametreler döküm hızı, döküm sıcaklığı, soğutma şartları, metalin akışı ve kalıp yağlanmasıdır.


Eğer siz de en iyi sürekli döküm hizmeti için bir firma ile çalışmak istiyorsanız Özmer Metal olarak her daim hizmetinizdeyiz. Hemen bizimle iletişime geçerek en kaliteli ve uygun fiyatlı sürekli döküm hizmetini alabilir, profesyonel ekibimiz ve müşteri memnuniyeti odaklı iş anlayışımızdan faydalanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve iş birliği için internet sitemizde yer alan iletişim kanalları vasıtasıyla bizimle iletişime geçin.